Zanim wyjedziesz na wakacje

Już niemal za moment w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek i rozpoczną się wakacje. Dla wielu z Was oznacza to urlopy! To czas wolności, beztroski i letnich szaleństw. Pewnie nie możecie się doczekać, prawda? My także już odliczamy dni do wymarzonych wyjazdów. Jednak zanim spakujecie walizki i wyruszycie w drogę – nieważne czy tylko na weekend czy na studenckie kilka – kilkanaście tygodni, chcemy Wam zwrócić uwagę na jedną rzecz.


Nie wątpimy, że w Waszych bagażach znajdzie się wszystko co niezbędne do letniego wypoczynku – bikini lub buty trekkingowe, szpilki lub namioty i śpiwory. Wierzymy także, że nie zapomnieliście o przedwakacyjnym przeglądzie i serwisie auta, a bak także już pełen, gotowy do drogi. Jednak jest jeszcze jeden drobiazg, o który koniecznie musicie zadbać. Poszukajcie w aucie Waszej apteczki samochodowej, zajrzyjcie do środka. Jeśli jest to pudełeczko z marketu, prawie puste – to znak, ze trzeba wyposażyć się w nową, funkcjonalna apteczkę. Powinna ona zawierać przede wszystkim rękawiczki lateksowe i maseczkę do sztucznego oddychania, materiały opatrunkowe m.in. opatrunki indywidualne sterylne, kompresy (w tym kompres na oko), chustę trójkątną, chusty opatrunkowe, opaski elastyczne, plastry z opatrunkiem i na rolce, nożyczki, koc ratunkowy. Dodatkowym, bardzo przydatnym wyposażeniem jest kamizelka odblaskowa, światło chemiczne czy siateczki Codofix, a także maska CPR i aparat do płukania oka. Musicie być pewni, ze Wasza apteczka umożliwi Wam udzielenie pomocy kilku poszkodowanym. Ważne jest też, abyście w razie potrzeby nie musieli jej daleko szukać (sami wiecie jak załadowane są Wasze auta, kiedy jedziecie na urlop), dlatego warto, aby apteczka miała rzepy umożliwiające przyczepienie jej do tylnej półki.
Pamiętajcie, że to nie tylko kwestia wypełnienia prawnego obowiązku udzielenia pierwszej pomocy, ale przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa Was samych i podróżujących z Wami bliskich Wam osób.

Szczególnie polecamy Wam 2 modele apteczek ze sklepu www.apteczkiratownicze.pl Medaid AS03 i AS03+. Zawierają one wszystko co niezbędne, a nawet sporo więcej. Zaprojektowane przez ratowników, wykonane z trwałych materiałów o zwiększonej nieprzepuszczalności. System kieszonek oraz samozaciskających się gumek gwarantuje łatwy dostęp do każdego elementu wyposażenia. Z taką apteczką możecie spokojnie wyruszać w drogę.  A my życzymy Wam udanych i prawdziwie beztroskich urlopów!

 

Zespół CSU Medaid