Kwalifikowana pierwsza pomoc w Koninie

UWAGA – pełny opis Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, ceny, program, zasady zapisów, aktualne terminy i zdjęcia z zajęć znajdują się TUTAJ

Jeszcze przed wigilią tego roku udało nam się przeszkolić ekipę Państwowej Straży Pożarnej z Konina. Każdy strażak przynależący do jednostki będącej w krajowym systemie ratownictwa, ma obowiązek przeszkolenia się z kwalifikowanej pierwszej pomocy, a co trzy lata recertyfikować to szkolenie.

Bardzo często jest tak, że to strażacy są jako pierwsi na miejscu zdarzenia, szczególnie jeśli mówimy o wypadkach drogowych. Ich obowiązkiem jest zabezpieczenie miejsca wypadku, a także udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Takie szkolenie trwa 66 godzin a jego zakres tematyczny jest znacznie rozszerzony w porównaniu do zwykłego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.

Niektóre z zagadnień poruszanych na kursie to np: zastosowanie tlenu, zakładanie rurek ustno-gardłowych, ewakuacja za pomocą deski ortopedycznej. Nasi kursanci przygotowywani są zawsze bardzo praktycznie, dlatego większość ćwiczeń odbywa się w pełnym oporządzeniu bojowym tak jak na prawdziwej akcji. Ćwiczenia nie zawsze są łatwe, szczególnie że oporządzenie nie należy do najwygodniejszych, a trenuje się również w warunkach celowo utrudnionych (ciasno, ciemność, przeszkody), ale im trudniej jest na ćwiczeniach tym łatwiej w prawdziwej akcji.

Dziękujemy strażakom za ich zaangażowanie na zajęciach!


Zespół Medaid


O kwalifikowanej pierwszej pomocy możesz dowiedzieć się więcej:

KURS KPP