Ratownicy Medaid

Gratulujemy! Znalazłeś się na stronie Medaid. A może zapisałeś się już na szkolenie?
Z pewnością chciałbyś wiedzieć kto będzie Twoim instruktorem. Nasz Zespół to głównie ratownicy medyczni. To właśnie oni będą Twoimi przewodnikami podczas niełatwej drogi po wiedzę i umiejętności. Cały Zespół posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w Zespołach Ratownictwa Medycznego, Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej oraz misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego poza granicami kraju.

Jesteśmy zawodowcami. Zostaliśmy wyszkoleni do ratowania tego co najcenniejsze – ludzkiego życia. Teraz Twoja kolej. Poznaj nasz doborowy Zespół i pozwól przekazać sobie naszą wiedzę i doświadczenie.

To, czego chcemy Cię nauczyć, to wiedza nie tylko z literatury medycznej i wytycznych Polskiej i Światowej Rady Resuscytacji.  Podczas szkolenia na pewno zwrócisz uwagę na opisy realnych sytuacji. Właśnie za to nasi Słuchacze nas cenią. Staramy się aby to, co Ci przekazujemy, miało oparcie w rzeczywistości, było sprawdzone i skuteczne.

Jako ratownicy medyczni pracujący na co dzień w Systemie PRM spotykamy się z krzywdą, cierpieniem, śmiercią. Pomagamy tym, którzy nie są w dobrej formie psychicznej i fizycznej. Wielu ludzi niesłusznie uważa, że jesteśmy pozbawieni ludzkich odruchów, nie okazujemy współczucia. Sądzą, że „nie rusza” nas żaden widok i po zdjęciu pomarańczowego polaru zapominamy co działo się na dyżurze.

Prawda jest nieco inna. Fakt – potrafimy pracować w ciężkich warunkach. Bez wahania udzielamy pomocy ludziom, których stan nie nadaje się do pokazywania w telewizji przed godziną 22:00. Ratujemy poszkodowanych przejechanych przez pociągi, poparzonych, po upadkach z wysokości i w wielu innych dramatycznych zdarzeniach. W chwili wykonywania medycznych czynności ratunkowych emocje nie biorą nad nami góry. Ale to nie znaczy, że nie robi to na nas wrażenia. Uważamy, że jeśli ratownik przechodzi obojętnie nad ludzką krzywdą to nie nadaje się do tej pracy.
Na szkoleniu zauważysz też nasze specyficzne poczucie humoru :). Śmiejemy się z sytuacji na pozór wyglądających dramatycznie – to fakt. Ale zapamiętaj – nigdy nie robimy tego kosztem pacjenta.

Naszym zadaniem jest działać profesjonalnie, zgodnie z aktualną wiedzą medyczną, najlepiej i najskuteczniej jak umiemy. Jesteśmy dumni z tego, że potrafimy ratować zdrowie i życie naszych pacjentów. Bardzo cieszymy się, że Ty też chcesz się tego nauczyć.

 

Autor: Grzegorz Majsner