Problem z oka.

2015_07_13_medaid_04

Co robicie, gdy wpadnie Wam coś do oka?
O ile nie jest to studentka medycyny lub akademicki Mistrz Polski w snowboardzie, to macie mały, drażliwy i czasem trudny do usunięcia problem. Drobinka kurzu, mikroskopijny owad, czy przyniesione z wiatrem ziarno piasku potrafią człowieka chwilowo wyłączyć z aktualnych zajęć. Wyjęcie ciała obcego to problem, z którym nie łatwo uporać się samemu. Oko najlepiej przepłukać czystą wodą, o którą na spacerze lub wycieczce bywa trudno, a niesiona w termosie herbata czy napój w butelce, kompletnie się do tego nie nadają. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że nawet posiadając przy sobie butelkę wody, ciężko jest zmusić się do wylania jej do otwartego oka. Jest to po prostu sprzeczne z mechaniką gałki ocznej, która powoduje zamknięcie powieki w momencie kontaktu z jakimkolwiek płynem.
Rozwiązaniem jest przenośny aparat do płukania oka, który w zestawie posiada dwie ampułki soli fizjologicznej – płynu obojętnego dla naszego ciała.
Użycie aparatu jest banalnie proste i sprowadza się do kilku, niewymagających większej wprawy czynności: nalania porcji wody do anatomicznie zbudowanego kieliszka, pochylenia głowy do przodu, dokładnego przyłożenia kieliszka do oka i odchylenia głowy do tyłu. Woda w kieliszku osiada na gałce ocznej podczas jej chwilowego otwarcia a następnie spływa po policzku wypłukując ciało obce.
Ten łatwy w użyciu, a zarazem bardzo funkcjonalny przedmiot, można znaleźć w naszej apteczce samochodowej typu 510.

http://apteczkiratownicze.pl/apteczka-typ-510.html
510-ka, podobnie jak reszta naszych apteczek, zaprojektowana jest przez ratowników medycznych i wyposażeniu posiada wyłącznie praktyczną i sprawdzoną zawartość.