Wiedziałeś, że na świecie co 50 sekund zdarza się śmiertelny wypadek drogowy

Wiedziałeś, że na świecie co 50 sekund zdarza się śmiertelny wypadek drogowy, a co 2 sekundy obrażenia ciała spowodowane takim wypadkiem?!

Wypadki komunikacyjne są na świecie jedną z głównych przyczyn wszystkich urazów, stanowią one 3. przyczynę zgonów na świecie…

Wszyscy żyjemy w biegu, śpieszymy się zawieźć dzieci do szkoły, na tańce, do lekarza. Dbamy o swoich bliskich codziennie, robimy wszystko, aby nasz komfort życia był co raz większy, dlatego jeździmy samochodami, ale czy wiemy, co zrobić, gdy zdarzy się wypadek drogowy?

Na pytanie, co zrobić, aby nie powiększać liczby czarnych statystyk, polecamy:

  1. Zabezpieczyć miejsce wypadku
  2. Ocenić stan poszkodowanych
  3. Wezwać służby ratownicze
  4. Przystąpić do udzielania pierwszej pomocy przed medycznej

 

W najbliższy czwartek w naszej relacji live, którą udostępnimy na naszym profilu FB, zaprezentujemy Wam jak zachować się podczas wypadku oraz jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Pokażemy także jak radzić sobie w nagłych stanach zagrożenia życia oraz innych kryzysowych sytuacjach, bo przecież o tym są Ratownicze Czwartki.

Nasze Ratownicze Czwartki rozeszły się jak ciepłe bułeczki, dlatego dla wszystkich początkowych supermanów otworzyliśmy dodatkowy termin 28.02 na Ratowniczą Środę.

Szykujemy dla Was scenę specjalną jak z filmów akcji!

^EA226D760CA62D187227CD8DDDA8836E4B82F092AABC06E507^pimgpsh_fullsize_distr