Rajdy przygodowe (ang. adventure racing; AR), to zawody zespołowe (pary lub czwórki) będące połączeniem kilku dyscyplin np.: bieganie/marsz, rower, rolki, kajaki (w zimie narty biegowe, łyżwy), do których dochodzą tzw. zadania specjalne: wspinaczka, zadania linowe, jazda konna, eksploracja podziemi… Trasa zawodów wyznaczona jest za pomocą punktów kontrolnych, które zawodnicy odnajdują przy pomocy mapy dostarczonej przez organizatora oraz swoich umiejętności nawigacyjnych, poruszania się w nieznanym terenie, posługiwania się kompasem.Wszystko odbywa się w formule non-stop, co oznacza, że uczestnicy sami decydują ile czasu przeznaczają na odpoczynek, sen na trasie (czasu tego nie odejmuje się im od końcowego wyniku).
Najlepsi potrafią napierać przez non stop prawie bez chwili snu…
Co to jest adventure racing dobrze również zobaczyć na tym kilkuminutowym filmie, tłumaczącym główne zasady AR.

https://www.youtube.com/watch?v=occW94DgWT4

2 października wystartowały mistrzostwa świata w AR, wzięła w nim udział zaprzyjaźniona ekipa z @trailteam. Nie raz mieliśmy okazję ich szkolić i wspierać w różnych projektach.

Mistrzostwa AR dla ekipy Trailteam to prawie 6 dni napierania non stop, w każdej porze dnia, każdych warunkach atmosferycznych. Byli zdani tylko na siebie i sprzęt, który odgrywa kluczową rolę. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia. Gratulujemy całej ekipie ukończenia zawodów na 30 miejscu na 100 zespołów z całego świata. A Kubie ze Snowdog, który jest współautorem programu szkoleń OFA, powrotu na outdoorowe ścieżki od razu w mistrzowskim wydaniu.