KPP Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Recertyfikacja KPP 2 dni Przypomnienie + Egzamin

Recertyfikacja KPP 1dzien + Egzamin

Warsztaty KPP

Warsztaty KPP

Najbliższe szkolenia
Poznań
30-06-2024 niedziela 350zł Zarezerwuj miejsce
21-07-2024 niedziela 350zł Zarezerwuj miejsce

Zapraszamy na warsztaty KPP w Poznaniu, które odbywają się w naszej nowej sali symulacyjnej!

 

Nasza sala została specjalnie przygotowana, aby zapewnić uczestnikom warsztatów maksymalny komfort i umożliwić im realistyczne ćwiczenie praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

Na warsztatach KPP w naszej głównej siedzibie  poćwiczysz swoją praktyczną wiedzę w doskonałym miejscu, korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz skorzystasz z wielu różnych scenariuszy, które umożliwią Ci zdobycie cennych umiejętności.

Często po ukończeniu kursu KPP mija wiele miesięcy, a nawet lat, bez praktycznego stosowania zdobytej wiedzy i umiejętności. Dlatego ważne jest regularne odświeżanie wiedzy i umiejętności, aby być gotowym na działanie w każdej sytuacji.

 

Celem warsztatów jest :

  • Przypomnienie procedur KPP
  • Ćwiczenia praktyczne
  • Symulacje medyczne
  • Nowinki z zakresu procedur i sprzętu
  • Spotkanie i poćwiczenie w gronie ratowników KPP
  • Utrwalenie prawidłowych nawyków i wyeliminowanie błędów popełnianych podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy,
  • Zdobycie i utrwalenie wiedzy i umiejętności w oparciu o najnowsze wytyczne, procedury i wnioski wynikające z analizy błędów popełnionych podczas akcji ratowniczych
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy;

 

 

 

 

Zobacz całą galerię

 

 

Program i zakres szkolenia

8h czas szkolenia

Program szkolenia obejmuje wybrany typ zagadnień związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas jednego szkolenia, składającego się wyłącznie z zajęć praktycznych, skupiamy się na danym typie symulacji.

Przykładowy program pierwszych zajęć:

– ewakuacja ze strefy zagrożenia
– rozstawianie namioty pneumatycznego i przygotowanie na przyjęcie poszkodowanych
– współdziałanie z ZRM
– przygotowanie stanowiska medycznego w miejscu akcji
– bezpieczeństwo własne oraz kolegów z zastępu podczas zdarzenia
– substancje trujące, które wydzielają się podczas różnych typów pożarów
– drożność dróg oddechowych
– objawy zatrucia tlenkiem węgla
– pulsoksymetr, miernik tlenku węgla
– tor przeszkód w zadymieniu (symulowane poszukiwania)
– oparzenia zewnętrzne i wziewne, zastosowanie hydrożeli,
– krwawe pozoracje w trudnych warunkach (poparzenia i inne)
– podstawowa ewakuacja strażaków przez strażaków
– kołnierz ortopedyczny
– AED
– deska
– zagrożenia związane z tlenoterapią

 

Co mówią uczestnicy naszych kursów

Rating_Text
Na podstawie 480 opinii
Paweł Jaśniewski
Paweł Jaśniewski
22/01/2024
Byłem bardzo zadowolony z przeprowadzonego szkolenia z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w firmie Medaid. Siedziba firmy zachwyciła mnie swoim profesjonalizmem i funkcjonalnością. Bardzo dobrze wyposażony kącik socjalny sprawił, że przerwy były przyjemniejsze, a atmosfera sprzyjała nauce. Sala wykładowa była w pełni wyposażona, co znacząco ułatwiło przyswajanie wiedzy. Natomiast hala symulacji z wrakiem pojazdu okazała się rewelacyjnym miejscem do praktycznych ćwiczeń, zwłaszcza podczas symulacji ewakuacji poszkodowanego. Szkoleniowcy z Medaid wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale także szeroką wiedzą. Ich podejście do kursanta było bardzo indywidualne, co sprawiło, że czułem się pewnie i komfortowo podczas całego szkolenia. Serdecznie polecam firmę Medaid wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podsumowując, chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi Medaid za niezwykle wartościowe doświadczenie szkoleniowe. Wasza profesjonalność, zaangażowanie i troska o każdego kursanta sprawiły, że kurs z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przekroczył moje oczekiwania. Dzięki Wam czuję się pewny swoich umiejętności i gotowy na sytuacje, w których udzielenie pierwszej pomocy może być kluczowe. Polecam Medaid z całego serca i z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia. Dziękuję za świetny kurs!
Jestok
Jestok
22/01/2024
Instruktorzy mega fajni i merytoryczni z poczuciem humoru. Świetna atmosfera. Jednym zdaniem po prostu: KLASA BIZNES! 👏
Dawid Pempera
Dawid Pempera
21/01/2024
Miło i sympatycznie ale przede wszystkim pełen profesjonalizm, fajna zgrana ekipa umiejąca przekazać wiedzę teoretyczną i praktyczną. Fajna baza sprzętowa cały czas poszerzana o nowinki . Dzięki i do zobaczenia
Milosz C
Milosz C
21/01/2024
Kurs KPP - 2 weekendy ciężkiej pracy/super zabawy😁 , instruktorzy tak bardzo kochają swój zawód, że nigdy nie pozwolą Ci na chwilę nudy. Scenki ćwiczyliśmy do oporu, sprzęt do nauki wypasiony. Polecam 👍
Jacek Schroeder
Jacek Schroeder
21/01/2024
Szkolę się u Nich od 10 lat ... - super miejsce, super ludzie,. Doskonałe połączenie merytorycznej wiedzy na najwyższym poziomie z rewelacyjną atmosferą panującą podczas szkoleń. Gorąco polecam !!!
Wojciech Szymanowski
Wojciech Szymanowski
21/01/2024
Profesjonalnie i w mega pozytywnej atmosferze. Polecam
Hubert Rewers
Hubert Rewers
21/01/2024
Świetnie i profesjonalnie przeprowadzony kurs oparty głównie na praktyce, a więc na tym co najważniejsze. Serdecznie polecam Medaid.
Patryk Nowak
Patryk Nowak
21/01/2024
Profesjonalne podejście i wspaniały kontakt z kursantami. Niezapomniane momenty, polecam każdemu
Krzysztof Matysik
Krzysztof Matysik
21/01/2024
Bardzo profesjonalne podejście do zajęć, można bardzo dużo z nich wynieść wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z życia. Bardzo polecam

Inne kursy które mogą Cię zainteresować:

Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Warszawa / Poznań / Kraków

1,5h zajęć teoretycznych / 5,5h zajęć praktycznych

Daje przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobu udzielania pierwszej pomocy. Jest podzielony na część teoretyczną oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne.

od 250 zł

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Warszawa / Poznań / Kraków

66 godzin

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

1 350 zł

Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Poznań

30 godzin dydaktycznych

Szkolenie ma na celu nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędnych do przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

650 zł

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

Kursy i szkolenia specjalistyczne

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Kwalifikowana pierwsza pomoc i recertyfikacja KPP

Kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

Kursy pierwszej pomocy

Niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

Kursy, szkolenia i eventy dla firmy i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

Szkolenia PPOŻ

Szkolenia przeciwpożarowe, warsztaty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zajęcia praktyczne z gaśnicami i symulatorami pożaru.

Szkoły, przedszkola i rodziny - warsztaty dla dzieci

Cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

Imprezy integracyjne

W Medaid impreza integracyjna to połączenie zabawy z solidną nauką i zdobyciem praktycznych umiejętności przydatnych w ratowaniu ludzkiego życia.

Kurs instruktorski

Certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, zostań instruktorem pierwszej pomocy .

Szkolenia plenerowe

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Masz pytania?


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

Medaid Sp. z o.o.
ul. Malwowa 37A 60-175 Poznań


Joanna Walczak – Biuro
Poznań (centrala)

Zapisy, płatności, potwierdzenia rezerwacji, szczegółowe informacje o kursach i zaświadczeniach


+48 502 335 151
kursy@medaid.pl

Przejdź do strony Kontakt
Napisz wiadomość
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości