Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym
Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Szkolenia z prac na wysokościach

RKO dla personelu medycznego

Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym

Najbliższe szkolenia
Poznań
14-09-2024 sobota 750zł Zarezerwuj miejsce

Kurs Stany Nagłe w Stomatologii, stworzonym z myślą o lekarzach stomatologach, którzy pragną podnieść swoje umiejętności i zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów w swoich gabinetach. Ten innowacyjny program powstał dzięki współpracy doświadczonego ratownika medycznego or lekarza stomatologa, co gwarantuje kompleksowe podejście do sytuacji nagłych w środowisku stomatologicznym.

Dlaczego warto wybrać nasz kurs

Współpraca Specjalistów: Nasz program został stworzony w wyniku synergii wiedzy ratownika medycznego i doświadczonego stomatologa. Ta unikalna współpraca zapewnia, że szkolenie jest idealnie dostosowane do rzeczywistych zagrożeń, z jakimi stykają się lekarze stomatolodzy na co dzień.

Zestaw Przeciwstrząsowy dla Gabinetu Stomatologicznego: Prezentujemy specjalnie opracowany zestaw przeciwstrząsowy, skrojony pod kątem potrzeb gabinetu stomatologicznego. Nasze szkolenie nie tylko dostarcza teoretycznej wiedzy, ale także praktycznych narzędzi, które mogą być kluczowe w przypadku nagłych sytuacji.

Punkty Edukacyjne: Uczestnicy naszego kursu otrzymają 6 punktów edukacyjnych, potwierdzając tym samym wysoką jakość i wartość programu. Stawiamy nie tylko na praktyczne umiejętności, ale także na rozwój zawodowy i uznanie za zaangażowanie w naukę.

 

Zobacz całą galerię

 

 

PORL-02016-2022_IX_ODZ-sig-sig UCHWAŁA N IL 2022_2024

 

Naczelna Rada Lekarska – Uchwała 2018

Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu – Zaświadczenie

Naczelna Rada Lekarska – Uchwała 2015

 

Program i zakres szkolenia

7h (1 dzień)

I. Część wstępna

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się:

 • jak ocenić stan pacjenta w stanie zagrożenia życia:
  • ocena stanu świadomości,
  • ocena dróg oddechowych i ich udrożnienie metodami bezprzyrządowymi,
  • ocena oddychania,
  • ocena krążenia.
II. Część druga

Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy nauczą się:

 • badania przedmiotowego pacjenta w stanie zagrożenia życia,
 • udrażniać drogi oddechowe za pomocą rękoczynu czoło-żuchwa,
 • w bezpieczny sposób zdjąć pacjenta z fotela stomatologicznego,
 • ułożyć pacjenta w pozycji bezpiecznej,
 • prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem worka samorozprężalnego,
 • obsługi defibrylatora AED,
 • postępować w przypadku niedrożności dróg oddechowych spowodowanej ciałem obcym (zadławienie).
III. Część trzecia

Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy nauczą się

 • praktycznego zastosowania tlenoterapii biernej i czynnej, podawania leków za pomocą nebulizatora oraz alternatywnych metod wentylacji zastępczej (maska twarzowa, metody bezprzyrządowe),
 • zabezpieczenia dróg oddechowych w różnych sytuacjach klinicznych za pomocą metod przyrządowych: ssaka mechanicznego, rurki ustno-gardłowej, nosowo-gardłowej, maski krtaniowej (LMA) i rurki krtaniowej (LT),
 • uzyskiwania dostępu dożylnego oraz doszpikowego (za pomocą zestawu EZ-IO), zasad podawania leków drogą dożylną, doszpikową i domięśniową, przygotowania wlewów kroplowych.
IV. Część czwarta

Podczas wykładu uczestnicy poznają patomechanizm, objawy i postępowanie (w tym farmakoterapię) w następujących schorzeniach:

 • utrata przytomności
 • napad drgawkowy
 • astma oskrzelowa
 • ostre zespoły wieńcowe
 • ostre powikłania cukrzycy (hipoglikemia i hiperglikemia)
 • stany pilne i naglące w nadciśnieniu tętniczym
 • udar mózgu
 • anafilaksja
Ponadto podczas kursu zostaną omówione

Ponadto podczas kursu zostaną omówione aspekty prawne dotyczące udzielania pomocy medycznej, pacjentowi w stanie zagrożenia zdrowotnego a także zasady dokumentowania wykonanych procedur i interwencji.

Co mówią uczestnicy naszych kursów

Rating_Text
Na podstawie 480 opinii
Paweł Jaśniewski
Paweł Jaśniewski
22/01/2024
Byłem bardzo zadowolony z przeprowadzonego szkolenia z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w firmie Medaid. Siedziba firmy zachwyciła mnie swoim profesjonalizmem i funkcjonalnością. Bardzo dobrze wyposażony kącik socjalny sprawił, że przerwy były przyjemniejsze, a atmosfera sprzyjała nauce. Sala wykładowa była w pełni wyposażona, co znacząco ułatwiło przyswajanie wiedzy. Natomiast hala symulacji z wrakiem pojazdu okazała się rewelacyjnym miejscem do praktycznych ćwiczeń, zwłaszcza podczas symulacji ewakuacji poszkodowanego. Szkoleniowcy z Medaid wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale także szeroką wiedzą. Ich podejście do kursanta było bardzo indywidualne, co sprawiło, że czułem się pewnie i komfortowo podczas całego szkolenia. Serdecznie polecam firmę Medaid wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podsumowując, chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi Medaid za niezwykle wartościowe doświadczenie szkoleniowe. Wasza profesjonalność, zaangażowanie i troska o każdego kursanta sprawiły, że kurs z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przekroczył moje oczekiwania. Dzięki Wam czuję się pewny swoich umiejętności i gotowy na sytuacje, w których udzielenie pierwszej pomocy może być kluczowe. Polecam Medaid z całego serca i z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia. Dziękuję za świetny kurs!
Jestok
Jestok
22/01/2024
Instruktorzy mega fajni i merytoryczni z poczuciem humoru. Świetna atmosfera. Jednym zdaniem po prostu: KLASA BIZNES! 👏
Dawid Pempera
Dawid Pempera
21/01/2024
Miło i sympatycznie ale przede wszystkim pełen profesjonalizm, fajna zgrana ekipa umiejąca przekazać wiedzę teoretyczną i praktyczną. Fajna baza sprzętowa cały czas poszerzana o nowinki . Dzięki i do zobaczenia
Milosz C
Milosz C
21/01/2024
Kurs KPP - 2 weekendy ciężkiej pracy/super zabawy😁 , instruktorzy tak bardzo kochają swój zawód, że nigdy nie pozwolą Ci na chwilę nudy. Scenki ćwiczyliśmy do oporu, sprzęt do nauki wypasiony. Polecam 👍
Jacek Schroeder
Jacek Schroeder
21/01/2024
Szkolę się u Nich od 10 lat ... - super miejsce, super ludzie,. Doskonałe połączenie merytorycznej wiedzy na najwyższym poziomie z rewelacyjną atmosferą panującą podczas szkoleń. Gorąco polecam !!!
Wojciech Szymanowski
Wojciech Szymanowski
21/01/2024
Profesjonalnie i w mega pozytywnej atmosferze. Polecam
Hubert Rewers
Hubert Rewers
21/01/2024
Świetnie i profesjonalnie przeprowadzony kurs oparty głównie na praktyce, a więc na tym co najważniejsze. Serdecznie polecam Medaid.
Patryk Nowak
Patryk Nowak
21/01/2024
Profesjonalne podejście i wspaniały kontakt z kursantami. Niezapomniane momenty, polecam każdemu
Krzysztof Matysik
Krzysztof Matysik
21/01/2024
Bardzo profesjonalne podejście do zajęć, można bardzo dużo z nich wynieść wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z życia. Bardzo polecam

Inne kursy które mogą Cię zainteresować:

Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Warszawa / Poznań / Kraków

1,5h zajęć teoretycznych / 5,5h zajęć praktycznych

Daje przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobu udzielania pierwszej pomocy. Jest podzielony na część teoretyczną oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne.

od 250 zł

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Warszawa / Poznań / Kraków

66 godzin

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

1 350 zł

Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Poznań

30 godzin dydaktycznych

Szkolenie ma na celu nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędnych do przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

650 zł

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

Kursy i szkolenia specjalistyczne

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Kwalifikowana pierwsza pomoc i recertyfikacja KPP

Kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

Kursy pierwszej pomocy

Niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

Kursy, szkolenia i eventy dla firmy i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

Szkolenia PPOŻ

Szkolenia przeciwpożarowe, warsztaty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zajęcia praktyczne z gaśnicami i symulatorami pożaru.

Szkoły, przedszkola i rodziny - warsztaty dla dzieci

Cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

Imprezy integracyjne

W Medaid impreza integracyjna to połączenie zabawy z solidną nauką i zdobyciem praktycznych umiejętności przydatnych w ratowaniu ludzkiego życia.

Kurs instruktorski

Certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, zostań instruktorem pierwszej pomocy .

Szkolenia plenerowe

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Masz pytania?


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

Medaid Sp. z o.o.
ul. Malwowa 37A 60-175 Poznań


Joanna Walczak – Biuro
Poznań (centrala)

Zapisy, płatności, potwierdzenia rezerwacji, szczegółowe informacje o kursach i zaświadczeniach


+48 502 335 151
kursy@medaid.pl

Przejdź do strony Kontakt
Napisz wiadomość
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości