Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym
Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Ratownik dostępu i transportu linowego

RKO dla personelu medycznego

Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym

Najbliższe szkolenia
Poznań
23-07-2023 / niedziela / Cena 750zł zarezerwuj

Sprawdź jak dbamy o Twoje bezpieczeństwo!

 Praktyczny kurs pierwszej pomocy adresowany do wszechstronnych lekarzy stomatologów, podejmujących się zróżnicowanych zabiegów. Równolegle prowadzimy kurs dla asystentek stomatologicznych.

Celem kursu jest przygotowanie kadr medycznych do udzielania pomocy pacjentowi w stanie zagrożenia życia. Uczestnicy zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie oceny stanu pacjenta oraz wdrożenia adekwatnego do sytuacji postępowania. Kurs bazuje na prostych schematach działania przygotowanych w oparciu o najnowsze publikacje w zakresie medycyny ratunkowej, dostosowane do specyfiki działań w warunkach poza szpitalnych, takich jak gabinet stomatologiczny czy przychodnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Zajęcia prowadzimy dla grup zorganizowanych (min. 5 osób w dowolnej miejscowości w dowolnym terminie) lub w naszych salach w Poznaniu, Krakowie i Warszawie dla osób indywidualnych w terminach które możesz znaleźć na górze tej strony.

Zobacz całą galerię

Kurs jest zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym. Po ukończeniu kursu z pozytywnym wynikiem egzaminu, uczestnik otrzymuje 6 punktów edukacyjnych. Program kursu można dostosować do potrzeb uczestników, w zależności od specyfiki wykonywanej pracy. W przypadku grupy, w której skład wchodzą osoby nie posiadające wykształcenia medycznego (np. pracownicy rejestracji personel pomocniczy), części praktyczne mogą zostać dopasowane do ich zakresu uprawnień, w taki sposób by mogły stanowić część zespołu sprawującego opiekę nad pacjentem – wymaga to prowadzenia kursu przez co najmniej dwóch instruktorów. Kurs może być realizowany w przychodniach i gabinetach lekarskich, co dodatkowo zwiększa realizm pozoracji – uczestnicy działają w znanym sobie otoczeniu.

Kładziemy szczególny nacisk na doskonalenie umiejętności uzyskiwania dostępu żylnego oraz proponujemy alternatywne drogi podawania leków. Uczestnicy będą mogli sprawdzić się w symulacjach i przekonać, że powinni wciąż doskonalić swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy i medycyny ratunkowej.

Medaid jest producentem zestawu pierwszej pomocy SafeDent, zaprojektowanego z myślą o  wyposażeniu gabinetów dentystycznych. Zestaw można kupić w naszym sklepie ApteczkiRatownicze.pl

Zakup SafeDentu daje 20% zniżki w opłacie za kurs Stany nagłe w gabinecie stomatologicznym.

PORL-02016-2022_IX_ODZ-sig-sig UCHWAŁA N IL 2022_2024

 

Naczelna Rada Lekarska – Uchwała 2018

Wielkopolska Izba Lekarska w Poznaniu – Zaświadczenie

Naczelna Rada Lekarska – Uchwała 2015

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości

Lub zadzwoń do nas

Joanna Walczak
(pn.-pt. 7-15)

kom. +48 502 335 151
e-mail: kursy@medaid.pl

Program i zakres szkolenia

7h (1 dzień)

I. Część wstępna

Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się:

 • jak ocenić stan pacjenta w stanie zagrożenia życia:
  • ocena stanu świadomości,
  • ocena dróg oddechowych i ich udrożnienie metodami bezprzyrządowymi,
  • ocena oddychania,
  • ocena krążenia.
II. Część druga

Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy nauczą się:

 • badania przedmiotowego pacjenta w stanie zagrożenia życia,
 • udrażniać drogi oddechowe za pomocą rękoczynu czoło-żuchwa,
 • w bezpieczny sposób zdjąć pacjenta z fotela stomatologicznego,
 • ułożyć pacjenta w pozycji bezpiecznej,
 • prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem worka samorozprężalnego,
 • obsługi defibrylatora AED,
 • postępować w przypadku niedrożności dróg oddechowych spowodowanej ciałem obcym (zadławienie).
III. Część trzecia

Podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy nauczą się

 • praktycznego zastosowania tlenoterapii biernej i czynnej, podawania leków za pomocą nebulizatora oraz alternatywnych metod wentylacji zastępczej (maska twarzowa, metody bezprzyrządowe),
 • zabezpieczenia dróg oddechowych w różnych sytuacjach klinicznych za pomocą metod przyrządowych: ssaka mechanicznego, rurki ustno-gardłowej, nosowo-gardłowej, maski krtaniowej (LMA) i rurki krtaniowej (LT),
 • uzyskiwania dostępu dożylnego oraz doszpikowego (za pomocą zestawu EZ-IO), zasad podawania leków drogą dożylną, doszpikową i domięśniową, przygotowania wlewów kroplowych.
IV. Część czwarta

Podczas wykładu uczestnicy poznają patomechanizm, objawy i postępowanie (w tym farmakoterapię) w następujących schorzeniach:

 • utrata przytomności
 • napad drgawkowy
 • astma oskrzelowa
 • ostre zespoły wieńcowe
 • ostre powikłania cukrzycy (hipoglikemia i hiperglikemia)
 • stany pilne i naglące w nadciśnieniu tętniczym
 • udar mózgu
 • anafilaksja
Ponadto podczas kursu zostaną omówione

Ponadto podczas kursu zostaną omówione aspekty prawne dotyczące udzielania pomocy medycznej, pacjentowi w stanie zagrożenia zdrowotnego a także zasady dokumentowania wykonanych procedur i interwencji.

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.