KPP Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Recertyfikacja KPP
Warsztaty KPP

KPP Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Najbliższe szkolenia
Poznań
16-06-2023 / piątek / Cena 1250zł zarezerwuj
15-07-2023 / sobota / Cena 1250zł zarezerwuj
Warszawa
09-06-2023 / piątek / Cena 1250zł zarezerwuj
30-06-2023 / piątek / Cena 1250zł zarezerwuj
Kraków
09-06-2023 / piątek / Cena 1250zł zarezerwuj

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

Nasze szkolenia odbywają się w specjalnie przygotowanej sali symulacyjnej, gdzie uczestnicy mają okazję praktycznie zapoznać się z tematyką pierwszej pomocy. Dodatkowo, po szkoleniu zapraszamy na ognisko, gdzie możliwe będą pozoracje i wymiana wrażeń z innymi uczestnikami.

Dbamy o komfort naszych uczestników, dlatego podczas kursu zapewniamy napoje. Nasze szkolenie to doskonała jakość w doskonałej cenie!

Jeśli planujesz uczestniczyć w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wraz z inną osobą, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Teraz oferujemy zniżkę w wysokości 350 PLN dla dwóch osób, które zgłaszają się razem na kurs. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze i zyskać cenne umiejętności wraz ze swoim przyjacielem lub członkiem rodziny. Skorzystaj z tej okazji i zapisz się już teraz na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla dwojga!

 

Cel główny kursu KPP:

Celem kształcenia jest przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.
Szczegółowe cele kształcenia:
1) utrwalenie podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
2) zdobycie i utrwalenie wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
3) kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy.
4) kształtowanie właściwej postawy etycznej osób podejmujących czynności ratunkowe.

Kurs KPP prowadzony jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, przygotowanego na podstawie art.13 ust. 8 ustawy z dnia 8 września o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Po ukończeniu kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy otrzymujesz odpowiednie zaświadczenie potwierdzające zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Zaświadczenie to potwierdza, że ukończyłeś kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zgodnie z obowiązującymi standardami i spełniłeś wymagania egzaminacyjne. Otrzymując to zaświadczenie, stajesz się posiadaczem tytułu „Osoba posiadająca uprawnienia do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”.

 

 

Zobacz całą galerię

 

WYMAGANIA I KWALIFIKACJE – od końca 2018 roku w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy mogą wziąć udział wszyscy chętni posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, których stan zdrowia pozwala na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Zaświadczenie jest ważne przez okres 3 lat od dnia jego wydania. Po tym okresie należy zdać ponownie egzamin (prowadzimy również nieobowiązkowe Kursy Recertyfikacyjne Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy).

 

 


Symulowana akcja ratownicza podczas Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy na basenie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Szukasz nowych wyzwań i okazji do zdobycia kolejnych umiejętności? Chcesz sprawdzić swoich ratowników w nietypowych warunkach? Zapytaj naszych instruktorów o obóz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (ostatnich 15 zdjęć w galerii).

Działamy zgodnie z przepisami. Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (WUPX/6/9070/25/2012 oraz wpisy z kolejnych lat), kursy KPP prowadzimy na podstawie decyzji Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zatwierdzenia programu kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (ZK.V-4.6312-7/11).

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości

Lub zadzwoń do nas

Joanna Walczak
(pn.-pt. 7-15)

kom. +48 502 335 151
e-mail: kursy@medaid.pl

Program i zakres szkolenia

66 godzin

Program oraz forma organizowanego przez Medaid Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy są zgodne z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

1. Organizacja ratownictwa medycznego – podstawy prawne.
2. Bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia.
3. Zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu.
4. Elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe.
5. Poszkodowany nieprzytomny.
6. Resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne).
7. Zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną.
8. Wstrząs.
9. Inne stany nagłe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie.
10. Urazy mechaniczne i obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn.
11. Urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru.
12. Taktyka działań ratowniczych – zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka.
13. Ewakuacja ze strefy zagrożenia.
14. Udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych.
15. Psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.