KPP Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Recertyfikacja KPP
Warsztaty KPP

KPP Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Najbliższe szkolenia
Poznań
12-01-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz
Warszawa
19-01-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz
16-02-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz
15-03-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz
więcej terminów
Kraków
16-02-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz
15-03-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz
Inne lokalizacje
Białystok / 26-01-2024 / piątek / Cena 1250zł zobacz

Już 15 lat, wspólnie inspirujemy do działania i udzielania pierwszej pomocy 🥳

👉Mamy dla Was z tej okazji prezent 🎁 specjalny kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, podczas którego spotkacie instruktorów z różnych dziedzin, w tym ratowników medycznych, strażaków, położną, instruktora strzelectwa i instruktora technik linowych.
Każdy zajmie się swoją działką, dzięki czemu poziom szkolenia będzie wyjątkowo wysoki.
Zajęcia odbędą się w naszym centrum ratowniczym w Poznaniu. Gwarantujemy wykorzystanie szeregu symulatorów, w tym wraku samochodu osobowego, symulatorów pożaru i zadymienia, stanowisk linowych oraz pełnego zakresu sprzętu wymaganego podczas kursu kpp.
Ćwiczenia odbędą się w nowych pomieszczeniach na nowoczesnym sprzęcie. Uczestnicy, którzy zaliczą egzamin teoretyczny i praktyczny, otrzymają zaświadczenia o uzyskaniu tytułu ratownika.
Zaplanowaliśmy tylko 30 miejsc, zapisy już ruszyły, decyduje kolejność zgłoszeń.
Dotyczy szkolenia
👉Miejsce: Poznań
👉Kiedy: 12-14.01.2024 19-21.01.2024
👉Cena: 1250 -przy zapisie do końca 2023 😉

 

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

Nasze szkolenia odbywają się w specjalnie przygotowanej sali symulacyjnej, gdzie uczestnicy mają okazję praktycznie zapoznać się z tematyką pierwszej pomocy. Dodatkowo, po szkoleniu zapraszamy na ognisko, gdzie możliwe będą pozoracje i wymiana wrażeń z innymi uczestnikami.

Dbamy o komfort naszych uczestników, dlatego podczas kursu zapewniamy napoje. Nasze szkolenie to doskonała jakość w doskonałej cenie!

Jeśli planujesz uczestniczyć w kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy wraz z inną osobą, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Teraz oferujemy zniżkę w wysokości 350 PLN dla dwóch osób, które zgłaszają się razem na kurs. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze i zyskać cenne umiejętności wraz ze swoim przyjacielem lub członkiem rodziny. Skorzystaj z tej okazji i zapisz się już teraz na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla dwojga!


Cel główny kursu KPP:
Celem kształcenia jest przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, w tym w szczególności udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.
Szczegółowe cele kształcenia:
1) utrwalenie podstawowej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
2) zdobycie i utrwalenie wiedzy z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
3) kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy.
4) kształtowanie właściwej postawy etycznej osób podejmujących czynności ratunkowe.

 

Kurs KPP prowadzony jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, przygotowanego na podstawie art.13 ust. 8 ustawy z dnia 8 września o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Po ukończeniu kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy otrzymujesz odpowiednie zaświadczenie potwierdzające zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.
Zaświadczenie to potwierdza, że ukończyłeś kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy zgodnie z obowiązującymi standardami i spełniłeś wymagania egzaminacyjne. Otrzymując to zaświadczenie, stajesz się posiadaczem tytułu „Osoba posiadająca uprawnienia do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”.

 

 

Zobacz całą galerię

 

WYMAGANIA I KWALIFIKACJE – od końca 2018 roku w kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy mogą wziąć udział wszyscy chętni posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, których stan zdrowia pozwala na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Zaświadczenie jest ważne przez okres 3 lat od dnia jego wydania. Po tym okresie należy zdać ponownie egzamin (prowadzimy również nieobowiązkowe Kursy Recertyfikacyjne Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy).

 

MEDAID- zatwierdzenie

 

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości

Lub zadzwoń do nas

Joanna Walczak
(pn.-pt. 7-15)

kom. +48 502 335 151
e-mail: kursy@medaid.pl

Program i zakres szkolenia

66 godzin

Program oraz forma organizowanego przez Medaid Kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy są zgodne z wymogami Rozporządzenia Ministra Zdrowia.

1. Organizacja ratownictwa medycznego – podstawy prawne.
2. Bezpieczeństwo własne, poszkodowanego, miejsca zdarzenia.
3. Zestawy ratownicze, dezynfekcja sprzętu.
4. Elementy anatomii i fizjologii, ocena poszkodowanego, badanie wstępne oraz szczegółowe.
5. Poszkodowany nieprzytomny.
6. Resuscytacja (dorosły, dziecko, niemowlę, noworodek, sytuacje szczególne).
7. Zasady defibrylacji poszkodowanego metodą półautomatyczną i automatyczną.
8. Wstrząs.
9. Inne stany nagłe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgowy, zatrucia, podtopienie.
10. Urazy mechaniczne i obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn.
11. Urazy chemiczne, termiczne, elektryczne i obrażenia, zagrożenia środowiskowe, akty terroru.
12. Taktyka działań ratowniczych – zdarzenie masowe, mnogie, pojedyncze, segregacja wstępna, karta udzielonej pomocy, logistyka.
13. Ewakuacja ze strefy zagrożenia.
14. Udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w sytuacjach symulowanych.
15. Psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.