Czym jest OFA? Outdoor First Aid

OFA Przygoda, Jura  Outdoor First Aid

Najbliższe szkolenie
16-08-2024 piątek Dąbrówka Kościelna 1650zł Zarezerwuj
25-10-2024 piątek Rzędkowice 1950zł Zarezerwuj

OFA Przygoda, Jura – Outdoor First Aid

Witaj na stronie OFAOutdoor First Aid, czyli autorskiego szkolenia stworzonego przez profesjonalistów specjalnie dla Ciebie! Od 2007 roku

Nasze dwudziestoletnie doświadczenie w ratownictwie i podróżach po świecie zaowocowało stworzeniem tego unikalnego kursu, którym jest OFA Przygoda, Jura
Na naszym szkoleniu nie ma miejsca na nudę! Przeżyjesz 3 dni i 2 noce intensywnych ćwiczeń, symulacji oraz zadań do wykonania w warunkach polowych. To nie tylko szkolenie, to niesamowita przygoda, podczas której zdobędziesz nieocenione umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach.

Dowiesz się, jak skutecznie działać, gdy fachowa pomoc nie dotrze po 20 minutach, a konieczne jest czekanie nawet kilka dni. OFA to przełamywanie własnych słabości, uczące, jak podejść do ratowania życia w warunkach, gdzie każda sekunda ma znaczenie.

Na naszym szkoleniu nie unikamy wyzwań – obejmujemy symulacje, naukę obchodzenia się z bronią palną i wiele innych praktycznych aspektów ratownictwa w ekstremalnych warunkach.

OFA to nie tylko kurs, to przygoda, która pozwoli Ci odkryć własne granice i nauczyć się skutecznego ratowania życia w najtrudniejszych warunkach.

Dołącz do naszej społeczności OFA Przygoda, Jura i rozpocznij swoją niezapomnianą przygodę już dziś! Zapraszamy!

Ne jesteś pewien czy warto jechać sprawdź nasze opinie i zobacz filmy z poprzednich realizacji https://www.youtube.com/@csumedaid

 

– śpimy w namiotach ( to my Ci je zapewnimy )
– Głody nie będziesz nakarmimy was
– Gwarantowana moc atrakcji i wyzwań
– Sprzęt do realizacji zadań specjalnych również zapewnimy
– Doskonałą atmosferę przy nocnym ognisku masz gwarantowana
– Ilość kursantów max 15 osób

 Poniżej ramówka OFA Przygoda:
 1. Obsługa broni palnej
 2. Hipotermia – rozpoznanie, przeciwdziałanie, pierwsza pomoc
 3. Pierwsza pomoc w wypadkach komunikacyjnych
 4. Upadki z wysokości
 5. Przeprawa przez zbiorniki wodne
 6. Przetrwanie w terenie leśnym
 7. Ratownictwo w terenie zurbanizowanym
 8. Pierwsza pomoc po wybuchu
 9. Ewakuacja poszkodowanych z uwzględnieniem panujących warunków i zagrożeń
 10. Psychologia w ratownictwie
 11. Badanie poszkodowanego wstępne i szczegółowe
 12. Elementy anatomii i fizjologii
 13. Zabezpieczenie drożności dróg oddechowych
 14. Obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn
 15. Szycie ran
 16. Stany nagłe nieurazowe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, zatrucia
 17. Wstrząs
 18. Resuscytacja z AED
 19. Poszkodowany nieprzytomny
 20. Odwodnienie
 21. Symulowane scenariusze
 22. Wkłucia domięśniowe
 23. Postępowanie z ranami kąsanymi i szarpanymi – atak zwierzęcia
 24. Postępowanie po ukąszeniu przez żmiję
 25. Obsługa radia
 26. Zjazd na linie
 27. Elementy wspinaczki
 28. Podchodzenie po lini
 29. Łączność radiowa
 30. Elementy ratownictwa wysokościowego
 31. Szczegółowy plan objęty jest tajemnicą ( ma to być element zaskoczenia )
   

Ambasadorzy wydarzenia

Tomasz Liber

Ratownik medyczny z 20-letnim doświadczeniem i pasjonat ekstremalnych przygód, łączy pasję do adrenaliny z profesjonalizmem w dziedzinie ratownictwa. Jego kariera to podróż przez skoki spadochronowe, wspinaczkę, base jumping oraz udział w misjach medycznych i humanitarnych. Jako współtwórca szkolenia OFA, podkreśla znaczenie bezpieczeństwa w ekstremalnych sytuacjach. Wykorzystuje swoje doświadczenie w wolontariacie edukacyjno-ratowniczym, dzieląc się wiedzą, by inni mogli bezpiecznie eksplorować świat ekstremalnych przygód.

Kuba Zwoliński

Pasjonat sportów outdoorowych z ponad 20 latami doświadczenia w Adventure Racing, startujący w zawodach na całym świecie, w tym mistrzostwach. Członek zespołu TrailTeam.pl, specjalizuje się w wytrzymałościowych wyzwaniach, pokonując setki kilometrów w trybie „light & fast” z samowystarczalnym zespołem. Jego doświadczenie w zawodach, gdzie kluczowe są umiejętności autoratwonictwa i przetrwania, zaowocowało wolontariatem w projekcie „Bezpieczny Kazbek” fundacji MSAR Poland, mającym na celu edukację w zakresie bezpieczeństwa w górach.

Łukasz Tulej

Podróżnik i instruktor sztuki przetrwania, który opuścił korporacyjny świat IT na rzecz życia w lesie i edukacji o przetrwaniu. Założył ośrodek Bielany, został „białym beduinem” w Jordanii, odkrył najwyższy wodospad w Amazonii i uratował 300 Yanomamów. Twórca szkoły przetrwania w Peru i zwolennik nauki przez doświadczenie. Ekspert w mediach, prowadzi programy „Naturalnie Polska” i „Survivalowa rodzina”. Posiada certyfikaty w surwiwalu, nurkowaniu, ratownictwie ekstremalnym, jest członkiem klubów strzeleckich i instruktorem samoobrony oraz sportów walki.

Media

Co mówią uczestnicy naszych kursów

Rating_Text
Na podstawie 480 opinii
Paweł Jaśniewski
Paweł Jaśniewski
22/01/2024
Byłem bardzo zadowolony z przeprowadzonego szkolenia z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w firmie Medaid. Siedziba firmy zachwyciła mnie swoim profesjonalizmem i funkcjonalnością. Bardzo dobrze wyposażony kącik socjalny sprawił, że przerwy były przyjemniejsze, a atmosfera sprzyjała nauce. Sala wykładowa była w pełni wyposażona, co znacząco ułatwiło przyswajanie wiedzy. Natomiast hala symulacji z wrakiem pojazdu okazała się rewelacyjnym miejscem do praktycznych ćwiczeń, zwłaszcza podczas symulacji ewakuacji poszkodowanego. Szkoleniowcy z Medaid wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale także szeroką wiedzą. Ich podejście do kursanta było bardzo indywidualne, co sprawiło, że czułem się pewnie i komfortowo podczas całego szkolenia. Serdecznie polecam firmę Medaid wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podsumowując, chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi Medaid za niezwykle wartościowe doświadczenie szkoleniowe. Wasza profesjonalność, zaangażowanie i troska o każdego kursanta sprawiły, że kurs z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przekroczył moje oczekiwania. Dzięki Wam czuję się pewny swoich umiejętności i gotowy na sytuacje, w których udzielenie pierwszej pomocy może być kluczowe. Polecam Medaid z całego serca i z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia. Dziękuję za świetny kurs!
Jestok
Jestok
22/01/2024
Instruktorzy mega fajni i merytoryczni z poczuciem humoru. Świetna atmosfera. Jednym zdaniem po prostu: KLASA BIZNES! 👏
Dawid Pempera
Dawid Pempera
21/01/2024
Miło i sympatycznie ale przede wszystkim pełen profesjonalizm, fajna zgrana ekipa umiejąca przekazać wiedzę teoretyczną i praktyczną. Fajna baza sprzętowa cały czas poszerzana o nowinki . Dzięki i do zobaczenia
Milosz C
Milosz C
21/01/2024
Kurs KPP - 2 weekendy ciężkiej pracy/super zabawy😁 , instruktorzy tak bardzo kochają swój zawód, że nigdy nie pozwolą Ci na chwilę nudy. Scenki ćwiczyliśmy do oporu, sprzęt do nauki wypasiony. Polecam 👍
Jacek Schroeder
Jacek Schroeder
21/01/2024
Szkolę się u Nich od 10 lat ... - super miejsce, super ludzie,. Doskonałe połączenie merytorycznej wiedzy na najwyższym poziomie z rewelacyjną atmosferą panującą podczas szkoleń. Gorąco polecam !!!
Wojciech Szymanowski
Wojciech Szymanowski
21/01/2024
Profesjonalnie i w mega pozytywnej atmosferze. Polecam
Hubert Rewers
Hubert Rewers
21/01/2024
Świetnie i profesjonalnie przeprowadzony kurs oparty głównie na praktyce, a więc na tym co najważniejsze. Serdecznie polecam Medaid.
Patryk Nowak
Patryk Nowak
21/01/2024
Profesjonalne podejście i wspaniały kontakt z kursantami. Niezapomniane momenty, polecam każdemu
Krzysztof Matysik
Krzysztof Matysik
21/01/2024
Bardzo profesjonalne podejście do zajęć, można bardzo dużo z nich wynieść wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z życia. Bardzo polecam

Inne kursy które mogą Cię zainteresować:

Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Warszawa / Poznań / Kraków

1,5h zajęć teoretycznych / 5,5h zajęć praktycznych

Daje przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobu udzielania pierwszej pomocy. Jest podzielony na część teoretyczną oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne.

od 250 zł

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Warszawa / Poznań / Kraków

66 godzin

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

1 350 zł

Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Poznań

30 godzin dydaktycznych

Szkolenie ma na celu nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędnych do przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

650 zł

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

Kursy i szkolenia specjalistyczne

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Kwalifikowana pierwsza pomoc i recertyfikacja KPP

Kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

Kursy pierwszej pomocy

Niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

Kursy, szkolenia i eventy dla firmy i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

Szkolenia PPOŻ

Szkolenia przeciwpożarowe, warsztaty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zajęcia praktyczne z gaśnicami i symulatorami pożaru.

Szkoły, przedszkola i rodziny - warsztaty dla dzieci

Cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

Imprezy integracyjne

W Medaid impreza integracyjna to połączenie zabawy z solidną nauką i zdobyciem praktycznych umiejętności przydatnych w ratowaniu ludzkiego życia.

Kurs instruktorski

Certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, zostań instruktorem pierwszej pomocy .

Szkolenia plenerowe

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Masz pytania?


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

Medaid Sp. z o.o.
ul. Malwowa 37A 60-175 Poznań


Joanna Walczak – Biuro
Poznań (centrala)

Zapisy, płatności, potwierdzenia rezerwacji, szczegółowe informacje o kursach i zaświadczeniach


+48 502 335 151
kursy@medaid.pl

Przejdź do strony Kontakt
Napisz wiadomość
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości