KPP Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Recertyfikacja KPP

Pocedury KPP w czasie CoVID-19

Kurs KPP dla funkcjonariuszy Policji
Kurs KPP dla ratowników WOPR
Warsztaty KPP

Warsztaty KPP

 W oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, przygotowanego na podstawie art.13 ust. 8 ustawy z dnia 8 września o Państwowym Ratownictwie Medycznym opracowaliśmy kurs doskonalący dla osób posiadających tytuł ratownika. Szkolenie ma na celu zapewnienie aktualnej wiedzy oraz umiejętności zgodnych ze zmodyfikowanymi procedurami.

Po jakim czasie od egzaminu kończącego kurs kpp możesz bez zastanowienia wykonać wszystkie procedury ratownicze?
Czy sześć miesięcy po kursie bez problemu rozpoznasz stan wymagający zastosowania rurki ustno-gardłowej?
Czy czytając ten tekst jesteś w stanie bez wahania podać elementy zestawu do tlenoterapii i podjąć się zastosowania tego sprzętu w praktyce, podczas ratowania poszkodowanego, a nie fantoma?

Jeżeli nie masz pewności, te warsztaty są dla Ciebie.

Ratownicy medyczni mają obowiązek zdobywania dodatkowej wiedzy, premiowanej punktami edukacyjnymi. Na ratowników po kursie kpp nikt takiego obowiązku nie nałożył. Efekt widać po trzech latach – podczas recertyfikacji zdarzają się osoby, które nie pamiętają elementarnych podstaw.
Warsztaty kpp wymyśliliśmy, żeby to zmienić. Dajemy Ci możliwość odświeżenia umiejętności podczas skondensowanych zajęć. Zero teorii, sto procent praktyki z najbardziej wymagającymi instruktorami.

 

Zobacz całą galerię

Na podstawie wniosków wyciągniętych z kursów recertyfikacyjnych oraz w oparciu o stosowne rozporządzenie, opracowaliśmy kurs doskonalący dla osób posiadających tytuł ratownika. Szkolenie ma na celu zapewnienie aktualnej wiedzy oraz umiejętności zgodnych z obowiązującymi procedurami i praktyką ratowniczą.
Zajęcia są przeznaczone dla wszystkich chętnych, mających za sobą kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy, w tym osób niezrzeszonych, czynnych zawodowo strażaków (PSP i OSP), funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji, ratowników WOPR, GOPR, TOPR oraz członków innych organizacji wspierających system PRM (Państwowe Ratownictwo Medyczne).
W szczególnych przypadkach w warsztatach mogą wziąć udział osoby, które odbyły kursy o programie zbliżonym do kpp – prosimy o kontakt.

Celem kształcenia jest:
– przypomnienie i utrwalenie praktycznych zasad udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej,
– przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji.

Szczegółowe cele warsztatów:
1) utrwalenie prawidłowych nawyków i wyeliminowanie błędów popełnianych podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy,
2) zdobycie i utrwalenie wiedzy i umiejętności w oparciu o najnowsze wytyczne, procedury i wnioski wynikające z analizy błędów popełnionych podczas akcji ratowniczych,
3) kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy;

 

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości

Lub zadzwoń do nas

Joanna Walczak
(pn.-pt. 7-15)

kom. +48 502 335 151
e-mail: kursy@medaid.pl

Program i zakres szkolenia

8h czas szkolenia

Program szkolenia obejmuje wybrany typ zagadnień związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas jednego szkolenia, składającego się wyłącznie z zajęć praktycznych, skupiamy się na danym typie symulacji.

Przykładowy program pierwszych zajęć:

– ewakuacja ze strefy zagrożenia
– rozstawianie namioty pneumatycznego i przygotowanie na przyjęcie poszkodowanych
– współdziałanie z ZRM
– przygotowanie stanowiska medycznego w miejscu akcji
– bezpieczeństwo własne oraz kolegów z zastępu podczas zdarzenia
– substancje trujące, które wydzielają się podczas różnych typów pożarów
– drożność dróg oddechowych
– objawy zatrucia tlenkiem węgla
– pulsoksymetr, miernik tlenku węgla
– tor przeszkód w zadymieniu (symulowane poszukiwania)
– oparzenia zewnętrzne i wziewne, zastosowanie hydrożeli,
– krwawe pozoracje w trudnych warunkach (poparzenia i inne)
– podstawowa ewakuacja strażaków przez strażaków
– kołnierz ortopedyczny
– AED
– deska
– zagrożenia związane z tlenoterapią

 

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.