KPP Kursy Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy
Recertyfikacja KPP
Warsztaty KPP

Warsztaty KPP

Zapraszamy na warsztaty KPP w Poznaniu, które odbywają się w naszej nowej sali symulacyjnej! Nasza sala została specjalnie przygotowana, aby zapewnić uczestnikom warsztatów maksymalny komfort i umożliwić im realistyczne ćwiczenie praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy.

Na warsztatach KPP w naszej głównej siedzibie  poćwiczysz swoją praktyczną wiedzę w doskonałym miejscu, korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz skorzystasz z wielu różnych scenariuszy, które umożliwią Ci zdobycie cennych umiejętności.

Po zakończeniu warsztatów KPP w Poznaniu zapraszamy na wspólne ognisko, gdzie będą mieli Państwo okazję wymienić się wrażeniami oraz porozmawiać z naszymi instruktorami na temat zdobytej wiedzy.

Serdecznie zapraszamy na nasze warsztaty KPP w Poznaniu! To doskonała okazja do zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, w komfortowym i bezpiecznym środowisku.

Często po ukończeniu kursu KPP mija wiele miesięcy, a nawet lat, bez praktycznego stosowania zdobytej wiedzy i umiejętności. Dlatego ważne jest regularne odświeżanie wiedzy i umiejętności, aby być gotowym na działanie w każdej sytuacji.

 

 

Zobacz całą galerię

Celem kształcenia jest:
– przypomnienie i utrwalenie praktycznych zasad udzielania osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego kwalifikowanej pierwszej pomocy w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej,
– przygotowanie ratowników jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji.

Szczegółowe cele warsztatów:
1) utrwalenie prawidłowych nawyków i wyeliminowanie błędów popełnianych podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy,
2) zdobycie i utrwalenie wiedzy i umiejętności w oparciu o najnowsze wytyczne, procedury i wnioski wynikające z analizy błędów popełnionych podczas akcji ratowniczych,
3) kształtowanie poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy;

 

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości

Lub zadzwoń do nas

Joanna Walczak
(pn.-pt. 7-15)

kom. +48 502 335 151
e-mail: kursy@medaid.pl

Program i zakres szkolenia

8h czas szkolenia

Program szkolenia obejmuje wybrany typ zagadnień związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas jednego szkolenia, składającego się wyłącznie z zajęć praktycznych, skupiamy się na danym typie symulacji.

Przykładowy program pierwszych zajęć:

– ewakuacja ze strefy zagrożenia
– rozstawianie namioty pneumatycznego i przygotowanie na przyjęcie poszkodowanych
– współdziałanie z ZRM
– przygotowanie stanowiska medycznego w miejscu akcji
– bezpieczeństwo własne oraz kolegów z zastępu podczas zdarzenia
– substancje trujące, które wydzielają się podczas różnych typów pożarów
– drożność dróg oddechowych
– objawy zatrucia tlenkiem węgla
– pulsoksymetr, miernik tlenku węgla
– tor przeszkód w zadymieniu (symulowane poszukiwania)
– oparzenia zewnętrzne i wziewne, zastosowanie hydrożeli,
– krwawe pozoracje w trudnych warunkach (poparzenia i inne)
– podstawowa ewakuacja strażaków przez strażaków
– kołnierz ortopedyczny
– AED
– deska
– zagrożenia związane z tlenoterapią

 

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.