Przedszkola
Szkoły podstawowe

Rodzinne warsztaty

Pikniki i eventy

Ścieżka Życia

Zajęcia Online

Pikniki i eventy

PIKNIKI, WYDARZENIA, PUNKTY RATOWNICZE POD HASŁEM
„BEZPIECZNIE Z MEDAID”

Wydarzenie to pozwala przygotować się do bezpiecznego spędzenia wolnego czasu, umożliwia zdobycie umiejętności ratowania zdrowia i życia. Instruktorzy Medaid to dyplomowani ratownicy medyczni czynnie pracujący w Zespołach Ratownictwa Medycznego, którzy poprzez wspólną zabawę i ćwiczenia pomagają dzieciom, młodzieży oraz dorosłym  oswoić się z tematyką udzielania pierwszej pomocy. Podczas naszych zajęć i pokazów najmłodsze dzieci mogą poznać Misia Medaidka i wspólnie z nim zgłębiać tajniki pomagania. W grupach starszych wzbogacamy podstawowe zagadnienia o ćwiczenia praktyczne, między innymi symulację z pozorantami.Na wyznaczonym terenie proponujemy, aby powstało  „miasteczko ratownicze”, składające się z jednego, kilku lub kilkunastu  stanowisk szkoleniowych.

Każdy z punktów obsługiwany jest przez profesjonalnych instruktorów ratownictwa medycznego, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz  z dorosłymi.Jeśli organizujesz piknik w przedszkolu, wydarzenie osiedlowe lub szukasz sprawdzonego pomysłu na event firmowy zapraszamy do kontaktu.

 

Zobacz całą galerię

Program i zakres szkolenia

Czas trwania: od 2 do 6 godzin

I. Podstawowy zakres zagadnień

Program:

 • Zasada wybierania numeru 112
 • Wzywanie pogotowia ratunkowego
 • Rozmowa z dyspozytorem
 • Sytuacje, w których trzeba/nie trzeba wzywać pogotowie
 • Sprawdzanie stanu świadomości
 • Sztuczne oddychanie u dzieci i dorosłych
 • Nauka opatrywania ran (plastry i bandaże)
 • Zabezpieczenie miejsca wypadku
 • Bezpieczeństwo własne
 • Poznanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze (m.in. rowerem)
 • Bezpieczne wakacje
 • Bezpieczny czas wolny
 • Bezpieczny na drodze
 • Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa- pokaz AED (RKO)
 • Postępowanie ratownicze w przypadku pożaru.
II. RKO

Zagadnienia poruszane na punkcie:

 • ocena stanu poszkodowanego,
 • kiedy i czy podejmować decyzję o rozpoczęciu RKO
III. Komunikacja

Zagadnienia poruszane na punkcie:

 • jak zachować się, kiedy braliśmy udział w kolizji drogowej,
 • co to jest i czemu służy bezpieczeństwo własne,
 • jak wezwać pomoc, jak udzielić pomocy.
IV. Namiot strażacki

Zagadnienia poruszane na punkcie:

 • bezpieczna ewakuacja z budynków, wybór drogi i formy ucieczki,
 • zasady postępowania i panowania nad własnymi emocjami,
 • symulacja pożaru, tor przeszkód, sposób wezwania i udzielenia pierwszej pomocy.

 

Co mówią uczestnicy naszych kursów

Rating_Text
Na podstawie 480 opinii
Paweł Jaśniewski
Paweł Jaśniewski
22/01/2024
Byłem bardzo zadowolony z przeprowadzonego szkolenia z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w firmie Medaid. Siedziba firmy zachwyciła mnie swoim profesjonalizmem i funkcjonalnością. Bardzo dobrze wyposażony kącik socjalny sprawił, że przerwy były przyjemniejsze, a atmosfera sprzyjała nauce. Sala wykładowa była w pełni wyposażona, co znacząco ułatwiło przyswajanie wiedzy. Natomiast hala symulacji z wrakiem pojazdu okazała się rewelacyjnym miejscem do praktycznych ćwiczeń, zwłaszcza podczas symulacji ewakuacji poszkodowanego. Szkoleniowcy z Medaid wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale także szeroką wiedzą. Ich podejście do kursanta było bardzo indywidualne, co sprawiło, że czułem się pewnie i komfortowo podczas całego szkolenia. Serdecznie polecam firmę Medaid wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podsumowując, chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi Medaid za niezwykle wartościowe doświadczenie szkoleniowe. Wasza profesjonalność, zaangażowanie i troska o każdego kursanta sprawiły, że kurs z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przekroczył moje oczekiwania. Dzięki Wam czuję się pewny swoich umiejętności i gotowy na sytuacje, w których udzielenie pierwszej pomocy może być kluczowe. Polecam Medaid z całego serca i z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia. Dziękuję za świetny kurs!
Jestok
Jestok
22/01/2024
Instruktorzy mega fajni i merytoryczni z poczuciem humoru. Świetna atmosfera. Jednym zdaniem po prostu: KLASA BIZNES! 👏
Dawid Pempera
Dawid Pempera
21/01/2024
Miło i sympatycznie ale przede wszystkim pełen profesjonalizm, fajna zgrana ekipa umiejąca przekazać wiedzę teoretyczną i praktyczną. Fajna baza sprzętowa cały czas poszerzana o nowinki . Dzięki i do zobaczenia
Milosz C
Milosz C
21/01/2024
Kurs KPP - 2 weekendy ciężkiej pracy/super zabawy😁 , instruktorzy tak bardzo kochają swój zawód, że nigdy nie pozwolą Ci na chwilę nudy. Scenki ćwiczyliśmy do oporu, sprzęt do nauki wypasiony. Polecam 👍
Jacek Schroeder
Jacek Schroeder
21/01/2024
Szkolę się u Nich od 10 lat ... - super miejsce, super ludzie,. Doskonałe połączenie merytorycznej wiedzy na najwyższym poziomie z rewelacyjną atmosferą panującą podczas szkoleń. Gorąco polecam !!!
Wojciech Szymanowski
Wojciech Szymanowski
21/01/2024
Profesjonalnie i w mega pozytywnej atmosferze. Polecam
Hubert Rewers
Hubert Rewers
21/01/2024
Świetnie i profesjonalnie przeprowadzony kurs oparty głównie na praktyce, a więc na tym co najważniejsze. Serdecznie polecam Medaid.
Patryk Nowak
Patryk Nowak
21/01/2024
Profesjonalne podejście i wspaniały kontakt z kursantami. Niezapomniane momenty, polecam każdemu
Krzysztof Matysik
Krzysztof Matysik
21/01/2024
Bardzo profesjonalne podejście do zajęć, można bardzo dużo z nich wynieść wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z życia. Bardzo polecam

Inne kursy które mogą Cię zainteresować:

Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Warszawa / Poznań / Kraków

1,5h zajęć teoretycznych / 5,5h zajęć praktycznych

Daje przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobu udzielania pierwszej pomocy. Jest podzielony na część teoretyczną oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne.

od 250 zł

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Warszawa / Poznań / Kraków

66 godzin

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

1 350 zł

Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Poznań

30 godzin dydaktycznych

Szkolenie ma na celu nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędnych do przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

650 zł

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

Kursy i szkolenia specjalistyczne

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Kwalifikowana pierwsza pomoc i recertyfikacja KPP

Kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

Kursy pierwszej pomocy

Niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

Kursy, szkolenia i eventy dla firmy i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

Szkolenia PPOŻ

Szkolenia przeciwpożarowe, warsztaty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zajęcia praktyczne z gaśnicami i symulatorami pożaru.

Szkoły, przedszkola i rodziny - warsztaty dla dzieci

Cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

Imprezy integracyjne

W Medaid impreza integracyjna to połączenie zabawy z solidną nauką i zdobyciem praktycznych umiejętności przydatnych w ratowaniu ludzkiego życia.

Kurs instruktorski

Certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, zostań instruktorem pierwszej pomocy .

Szkolenia plenerowe

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Masz pytania?


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

Medaid Sp. z o.o.
ul. Malwowa 37A 60-175 Poznań


Joanna Walczak – Biuro
Poznań (centrala)

Zapisy, płatności, potwierdzenia rezerwacji, szczegółowe informacje o kursach i zaświadczeniach


+48 502 335 151
kursy@medaid.pl

Przejdź do strony Kontakt
Napisz wiadomość
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości