Kurs pediatryczny | Poznań

W ostatni weekend przeprowadziliśmy w Poznaniu kurs pediatryczny obejmujący zagadnienia związane z udzielaniem pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom.

Kursy tego typu są przeznaczone dla rodziców, przyszłych rodziców, dziadków, babć, osób związanych zawodowo z dziećmi (np. nauczycielek wychowania przedszkolnego) – jednym słowem wszystkich, którzy mogą stanąć w obliczu wypadku lub niebezpiecznego w skutkach zdarzenia z udziałem dziecka.

Standardowy program kursu pediatrycznego Medaid zawiera, oprócz szeroko omówionych zasad postępowania z dziećmi, dużą ilość praktyki poświęconej radzeniu sobie w sytuacjach grożących dziecku utratą życia lub zdrowia.
Dużą zaletą kursów otwartych, przeznaczonych dla wszystkich chętnych, jest różnorodność kursantów i ich potrzeb. Padające na zajęciach pytania oraz wywiązująca się dyskusja dają uczestnikom możliwość poznania wielu sytuacji, niebezpieczeństw i sposobów reagowania.

Uczestników sobotnich zajęć szczególnie interesowały zadławienia, w tym sytuacje w których dziecko wymiotuje jednocześnie ustami i nosem, padały też pytania o różnice pomiędzy zadławieniami ciałami stałymi i płynami.

Ważnym elementem zajęć były ćwiczenia z pozycji ratowniczych, resuscytacja dzieci i niemowląt oraz symulacje zdarzeń, np. upadku dziecka z drabinki czy ataku padaczki w pokoju usianym zabawkami.

Uczestnicy kursu zostali też zaproszeni na majowy piknik rodzinny o tematyce pediatrycznej, organizowany przez Medaid w Warszawie i Poznaniu.

Otwarte kursy pediatryczne są organizowane przez Medaid w Poznaniu, Warszawie i Ostrzeszowie. Szkolenia dla grup zorganizowanych prowadzimy na terenie całego kraju.

Zapraszamy wszystkich chętnych – szczegóły (w tym program, cena i aktualne terminy) w linku poniżej.

Kurs pediatryczny