Czym jest OFA?

OFA Yeti

OFA Przygoda

OFA Jura
OFA Lost

Warsztaty terenowe

Czym jest OFA?

Outdoorowa Pierwsza Pomoc

 

OFA czyli Outdoor First Aid to nasz autorski projekt, który powstał w 2007 roku.
Tego wydarzenia nie nazywamy „kursem pierwszej pomocy” – dla nas to coś zdecydowanie więcej. Gdybyście porozmawiali z absolwentami OFA, to wszystkie wypowiedzi sprowadzą się do jednego wspólnego mianownika – PRZYGODA.
Outdoor First Aid to przede wszystkim aktywnie spędzony czas na łonie natury. To dzielenie emocji i doświadczeń zarówno przez Uczestników jak i Kadrę tego jedynego w swoim rodzaju wydarzenia. Tylko cztery  razy w roku. W Bornem Sulinowie, Rzędkowicach ,… gdzieś w górach.

Czym jest OFA? To połączenie biwaku, szkolenia i dobrej zabawy. To 100% praktyki. To doświadczenie w czystej postaci. To przełamywanie swoich słabości. To masa uśmiechu, przybitych piątek i historii opowiedzianych przy wieczornym ognisku.
Podczas naszego ulubionego szkolenia odchodzimy od utartych standardów postępowania i pokazujemy Ci, jak radzić sobie w sytuacji gdy nie masz apteczki a na profesjonalną pomoc trzeba czekać nawet kilka godzin.
Stajesz z nami w szeregu po Przygodę przez wielkie P?

Dobierając zespół, bardzo duże dla nas znaczenie ma fakt, czy są to ludzie z pasją. Każdy z naszych instruktorów, ma swoje zainteresowania, najczęściej związane z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu.  Większość z nas się wspina, podróżuje z plecakiem w nieznane, uprawia sporty ekstremalne. Siłą rzeczy gromadzimy wokół siebie ludzi z podobnymi zainteresowaniami Rzeczą naturalną było rozpoczęcie szkoleń w trudnym terenie. OFA to oddzielna marka, którą z szczególnym zaangażowaniem tworzymy od lat. Jeśli posiadasz równie niespokojną duszę, co my, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Zespół Medaid Adventure Team

Każde szkolenie Outdoor First Aid różni się zakresem i programem. Poniżej ramówka OFA Yeti:
 1. Hipotermia – rozpoznanie, przeciwdziałanie, pierwsza pomoc
 2. Choroba wysokogórska
 3. Hipoksja
 4. Odmrożenia
 5. Przetrwanie w niskich temperaturach
 6. ABC lawinowe
 7. Ewakuacja poszkodowanych z uwzględnieniem panujących warunków i zagrożeń
 8. Raki i czekan to nic strasznego
 9. SKED w ratownictwie
 10. Psychologia w ratownictwie
 11. Zapewnienie schronienia sobie i poszkodowanym w niskich temperaturach
 12. Sygnalizacja alarmowa
 13. Wyposażenie apteczki dostosowane do wypraw w rejony niskich temperatur, łącznie z farmakologią
 14. Badanie poszkodowanego wstępne i szczegółowe
 15. Elementy anatomii i fizjologii
 16. Zabezpieczenie drożności dróg oddechowych
 17. Obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn
 18. Szycie ran
 19. Stany nagłe nieurazowe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, zatrucia
 20. Wstrząs
 21. Resuscytacja z AED
 22. Poszkodowany nieprzytomny
 23. Odwodnienie
 24. Wkłucia domięśniowe

 

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.