Czym jest OFA?

OFA Yeti

OFA Przygoda

OFA Jura
OFA Lost

Warsztaty terenowe

OFA Yeti

Yeti to zimowa edycja OFA. Na tym szkoleniu skupiamy się głównie na działaniu w niskich temperaturach. Śnieg, mróz, wiatr to naturalne warunki występowania Yeti – tak też jest u nas.
Jeśli lubisz wyzwania, chcesz sprawdzić jak poradzisz sobie w mrozie i śniegu po pas to szkolenie jest dla Ciebie.

Zobacz całą galerię

Naszą bazą wypadową jest schronisko gdzie w komfortowych warunkach spędzimy drugą noc. Na pierwszą nockę zapraszamy Cię na surowe łono natury – w kontrolowanych warunkach będzie okazja aby sprawdzić czy uda nam się przetrwać.
Nauczymy się jak pomagać poszkodowanym w sytuacjach, w których dotarcie specjalistycznej pomocy będzie wydłużone lub nawet niemożliwe.
Plan Outdoor First Aid to nasza słodka tajemnica. Obok znajdziecie minimalny zakres szkolenia.

Jest to szkolenie dla osób chcących spędzić produktywnie czas w niesprzyjającym środowisku. Śnieg, wiatr i mróz nie będą jednak nam doskwierać tak bardzo dzięki zakwaterowaniu w schronisku. Większość zajęć jednak przeprowadzimy pod gołym niebem aby lepiej współżyć z naturą. Nauczymy cię jak udzielać pierwszej pomocy w miejscu, do którego karetka nie dotrze.

Szkolenie odbywa się na świeżym powietrzu. Uczestnicy muszą zapewnić sobie nocleg w postaci, odpowiedniego na dane warunki i temperatury, namiotu.
Z myślą o Waszym komforcie i bezpieczeństwie, przygotowaliśmy listę rzeczy, których nie powinno zabraknąć w ekwipunku uczestnika OFA Yeti:

 • odzież dostosowana do warunków atmosferycznych (min 2 komplety odzieży termo)
 • obuwie dostosowane do warunków atmosferycznych
 • śpiwór
 • materac/karimata
 • nóż
 • stuptuty
 • środki podstawowej higieny
 • latarka czołowa z dwoma kompletami baterii
 • zestaw biwakowy
 • jedzenie i napoje na 48h (zapewniamy gorącą wodę do picia i przygotowania posiłków)

 

Każde szkolenie Outdoor First Aid różni się zakresem i programem. Poniżej ramówka OFA Yeti:
 1. Hipotermia – rozpoznanie, przeciwdziałanie, pierwsza pomoc
 2. Choroba wysokogórska
 3. Hipoksja
 4. Odmrożenia
 5. Przetrwanie w niskich temperaturach
 6. ABC lawinowe
 7. Ewakuacja poszkodowanych z uwzględnieniem panujących warunków i zagrożeń
 8. Raki i czekan to nic strasznego
 9. SKED w ratownictwie
 10. Psychologia w ratownictwie
 11. Zapewnienie schronienia sobie i poszkodowanym w niskich temperaturach
 12. Sygnalizacja alarmowa
 13. Wyposażenie apteczki dostosowane do wypraw w rejony niskich temperatur, łącznie z farmakologią
 14. Badanie poszkodowanego wstępne i szczegółowe
 15. Elementy anatomii i fizjologii
 16. Zabezpieczenie drożności dróg oddechowych
 17. Obrażenia – złamania, zwichnięcia, skręcenia, krwotoki, obrażenia klatki piersiowej, brzucha, kręgosłupa, głowy i kończyn
 18. Szycie ran
 19. Stany nagłe nieurazowe – drgawki, cukrzyca, zawał mięśnia sercowego, udar mózgu, zatrucia
 20. Wstrząs
 21. Resuscytacja z AED
 22. Poszkodowany nieprzytomny
 23. Odwodnienie
 24. Wkłucia domięśniowe

 

Co mówią uczestnicy naszych kursów

Rating_Text
Na podstawie 480 opinii
Paweł Jaśniewski
Paweł Jaśniewski
22/01/2024
Byłem bardzo zadowolony z przeprowadzonego szkolenia z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy w firmie Medaid. Siedziba firmy zachwyciła mnie swoim profesjonalizmem i funkcjonalnością. Bardzo dobrze wyposażony kącik socjalny sprawił, że przerwy były przyjemniejsze, a atmosfera sprzyjała nauce. Sala wykładowa była w pełni wyposażona, co znacząco ułatwiło przyswajanie wiedzy. Natomiast hala symulacji z wrakiem pojazdu okazała się rewelacyjnym miejscem do praktycznych ćwiczeń, zwłaszcza podczas symulacji ewakuacji poszkodowanego. Szkoleniowcy z Medaid wykazali się nie tylko ogromnym profesjonalizmem, ale także szeroką wiedzą. Ich podejście do kursanta było bardzo indywidualne, co sprawiło, że czułem się pewnie i komfortowo podczas całego szkolenia. Serdecznie polecam firmę Medaid wszystkim, którzy szukają wysokiej jakości szkoleń z zakresu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podsumowując, chciałbym serdecznie podziękować całemu zespołowi Medaid za niezwykle wartościowe doświadczenie szkoleniowe. Wasza profesjonalność, zaangażowanie i troska o każdego kursanta sprawiły, że kurs z udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przekroczył moje oczekiwania. Dzięki Wam czuję się pewny swoich umiejętności i gotowy na sytuacje, w których udzielenie pierwszej pomocy może być kluczowe. Polecam Medaid z całego serca i z niecierpliwością czekam na kolejne szkolenia. Dziękuję za świetny kurs!
Jestok
Jestok
22/01/2024
Instruktorzy mega fajni i merytoryczni z poczuciem humoru. Świetna atmosfera. Jednym zdaniem po prostu: KLASA BIZNES! 👏
Dawid Pempera
Dawid Pempera
21/01/2024
Miło i sympatycznie ale przede wszystkim pełen profesjonalizm, fajna zgrana ekipa umiejąca przekazać wiedzę teoretyczną i praktyczną. Fajna baza sprzętowa cały czas poszerzana o nowinki . Dzięki i do zobaczenia
Milosz C
Milosz C
21/01/2024
Kurs KPP - 2 weekendy ciężkiej pracy/super zabawy😁 , instruktorzy tak bardzo kochają swój zawód, że nigdy nie pozwolą Ci na chwilę nudy. Scenki ćwiczyliśmy do oporu, sprzęt do nauki wypasiony. Polecam 👍
Jacek Schroeder
Jacek Schroeder
21/01/2024
Szkolę się u Nich od 10 lat ... - super miejsce, super ludzie,. Doskonałe połączenie merytorycznej wiedzy na najwyższym poziomie z rewelacyjną atmosferą panującą podczas szkoleń. Gorąco polecam !!!
Wojciech Szymanowski
Wojciech Szymanowski
21/01/2024
Profesjonalnie i w mega pozytywnej atmosferze. Polecam
Hubert Rewers
Hubert Rewers
21/01/2024
Świetnie i profesjonalnie przeprowadzony kurs oparty głównie na praktyce, a więc na tym co najważniejsze. Serdecznie polecam Medaid.
Patryk Nowak
Patryk Nowak
21/01/2024
Profesjonalne podejście i wspaniały kontakt z kursantami. Niezapomniane momenty, polecam każdemu
Krzysztof Matysik
Krzysztof Matysik
21/01/2024
Bardzo profesjonalne podejście do zajęć, można bardzo dużo z nich wynieść wiedzy teoretycznej jak i praktycznej z życia. Bardzo polecam

Inne kursy które mogą Cię zainteresować:

Kurs pierwszej pomocy dla firm i instytucji

Warszawa / Poznań / Kraków

1,5h zajęć teoretycznych / 5,5h zajęć praktycznych

Daje przegląd najważniejszych zagadnień z zakresu sposobu udzielania pierwszej pomocy. Jest podzielony na część teoretyczną oraz zajęcia teoretyczno-praktyczne.

od 250 zł

Kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy

Warszawa / Poznań / Kraków

66 godzin

Zapraszamy na nasz kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy! W Poznaniu, Warszawie oraz Krakowie oferujemy szkolenia prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów z dziedziny ratownictwa medycznego.

1 350 zł

Szkolenie przygotowujące dla nauczycieli

Poznań

30 godzin dydaktycznych

Szkolenie ma na celu nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy niezbędnych do przygotowania nauczycieli do prowadzenia zajęć edukacyjnych w zakresie pierwszej pomocy.

650 zł

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

Kursy i szkolenia specjalistyczne

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Kwalifikowana pierwsza pomoc i recertyfikacja KPP

Kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

Kursy pierwszej pomocy

Niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

Kursy, szkolenia i eventy dla firmy i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

Szkolenia PPOŻ

Szkolenia przeciwpożarowe, warsztaty z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zajęcia praktyczne z gaśnicami i symulatorami pożaru.

Szkoły, przedszkola i rodziny - warsztaty dla dzieci

Cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

Imprezy integracyjne

W Medaid impreza integracyjna to połączenie zabawy z solidną nauką i zdobyciem praktycznych umiejętności przydatnych w ratowaniu ludzkiego życia.

Kurs instruktorski

Certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, zostań instruktorem pierwszej pomocy .

Szkolenia plenerowe

Seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, ratownictwo z dostępem i transportem linowym. Przyznajemy punkty edukacyjne.

Masz pytania?


Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami.

Medaid Sp. z o.o.
ul. Malwowa 37A 60-175 Poznań


Joanna Walczak – Biuro
Poznań (centrala)

Zapisy, płatności, potwierdzenia rezerwacji, szczegółowe informacje o kursach i zaświadczeniach


+48 502 335 151
kursy@medaid.pl

Przejdź do strony Kontakt
Napisz wiadomość
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości