Czym jest OFA?

OFA Yeti

OFA Przygoda + OFA Kids

OFA Jura
OFA Lost

Warsztaty terenowe

Warsztaty terenowe

Czy wiesz czym jest organizowana przez Medaid OFA? To kilkudniowy, terenowy kurs ratownictwa, w którym biorą udział osoby przebywające na terenach z ograniczonym dostępem do służb ratunkowych – podróżnicy, ludzie gór, alpiniści. Są to zajęcia przeznaczone dla osób pełnoletnich, nic więc dziwnego, że obawialiśmy się buntu najmłodszych. I tak powstały Warsztaty terenowe dla dzieci i rodziców.

Warsztaty terenowe to proste zajęcia, podczas których drużyny dzieci i dorosłych w bezpieczny sposób dowiedzą się jak rozbić namiot i obozowisko, jak rozpalić i zabezpieczyć ognisko, co zrobić, żeby wiatr i deszcz nie pokrzyżowały planów.

Plan jest prosty – po południu lub po pracy przyjeżdżasz do nas ze swoją drużyną, a nasi instruktorzy pokierują kolejnymi krokami. Wspólnie rozbijecie namiot lub namioty, przygotujecie pozostałą część obozowiska, a przed zmierzchem rozpalicie ognisko i przygotujecie kolację. Będą też gry i zabawy, a szczególny nacisk położymy na bezpieczeństwo i pierwszą pomoc.

W zależności od wcześniej ustalonego planu noc może przebiec spokojnie lub z dodatkowymi atrakcjami, a przed snem możecie posłuchać odgłosów polskich niegroźnych zwierząt, co będzie świetną okazją do sprawdzenia czy pamiętacie jeszcze jak pohukuje sowa i rechoczą żaby.

W zajęciach możesz wziąć udział korzystając z własnego sprzętu (minimalny zestaw: namiot, śpiwory, karimaty i latarki) lub ze sprzętu udostępnionego przez Medaid.

Zajęcia odbywają się w kameralnym ogrodzie w Poznaniu, przy ul. Malwowej. Taka lokalizacja zapewnia pełne bezpieczeństwo ćwiczeń i noclegu, a czas spędzony z rodziną możesz w pełni poświęcić rozrywce, nie obawiając się o kwestie nieproszonych gości, wizyt właściciela terenu lub straży leśnej.

Gwarantujemy pełne zaplecze sanitarne w budynku: toalety, kuchnia, sale do ćwiczeń.

Zajęcia odbywają się przez cały tydzień.

Zobacz całą galerię

 

Masz pytania?

Napisz do nas lub zadzwoń, chętnie udzielimy Ci dodatkowych informacji.

osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
osoby do kontaktu
Treść wiadomości

Lub zadzwoń do nas

Joanna Walczak
(pn.-pt. 7-15)

kom. +48 502 335 151
e-mail: kursy@medaid.pl

Kalendarz szkoleń i kursów ratownictwa

kursy, szkolenia i eventydla firm i instytucji

kursy wstępne i okresowe w zakresie udzielania pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym. Eventy i imprezy integracyjne. Dla małych i dużych firm, instytucji, szkół i przedszkoli na terenie Polski.

kursy i szkoleniaspecjalistyczne

seminaria dla lekarzy, medyków i nauczycieli. Kursy obowiązkowe i doszkalające, kursy doskonalące dla ratowników medycznych. Przyznajemy punkty edukacyjne.

szkoleniawiatrowe GWO

certyfikowane kursy i szkolenia dla specjalistów, wykonujących pracę na wysokości.FA,EFA,

kursy pierwszej pomocy

niedrogie kursy pierwszej pomocy dla każdego. Dużo praktyki, ciekawa teoria, zaangażowani instruktorzy. Zabierz znajomych i rodzinę do Medaid lub zaproś nas do siebie.

szkoleniaplenerowe

kursy i obozy outdoor dla podróżników, sportowców, ludzi aktywnych i pozytywnie zakręconych. OFA Yeti, Przygoda i Lost - zima, lato, jesień, wiosna. Krew, pot, łzy i adrenalina!

kursy i szkoleniainstruktorskie

szkolenie dla przyszłych instruktorów pierwszej pomocy.

kwalifikowana pierwsza pomockpp i recertyfikacja

kursy KPP i recertyfikacyjne dla WOPR, OSP, GOPR, TOPR, Policji, PSP, SG i SOP. Seminaria doszkalające. Część praktyczna dopasowana do warunków pracy służb. Kursy KPP dla laików.

szkoły, przedszkola, rodzinywarsztaty dla dzieci

cykle szkoleniowe, pokazy i kursy pierwszej pomocy dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Miś Medaidek, ratownicza klasa, ścieżka życia, pikniki, rodzinne warsztaty.

kursy i szkoleniastrzeleckie

od podstaw dla osób nie mających wcześniej kontaktu z bronią palną, aż po zaawansowane szkolenia przeznaczone dla chcących udoskonalić swoje umiejętności strzeleckie.